ייעוץ להורים
ההורים נחשפים לידע רב ממקורות רבים. הם מקבלים עצות מחברים, משכנים, מכתבות ומאמרים. הם מוצפים בידע, אך חסרים את הארגון של הידע על מנת שיוכלו בסופו של דבר לפעול בביטחון ושלמות, תוך תקשורת טובה עם הילדים וליהנות מהתהליך.
 
בגדול, אפשר להגיד שאנחנו חשופים לשני זרמים בהורות. האחד, ההורות המתירנית, אשר דוגלת בהענקת מרחב גדול לילדים על מנת שיוכלו להתנסות ולהתפתח. הורות זו, מעמידה את הילד במרכז, והורים אשר לא רוצים ליצור תסכולים ולחוות קשיים עם ילדיהם, מתוך אהבה גדולה כלפיהם, מאפשרים להם לעשות כל העולה על רוחם, גם כאשר הילדים לא מכבדים את המרחב שבו הם חיים ואת החברה שמקיפה אותם. ילדים אשר גדלים בתוך מרחב חינוכי כזה, נוטים להתקשות להשתלב במסגרות ומתקשים לקבל מרות או סמכות.
 
מנגד, קיים זרם ההורות הסמכותית, אשר דוגל בהעמדת גבולות ברורים לילדים. זרם זה, מבקש מההורים להגיד לילדים מה מותר ומה אסור להם, ועל אף התסכולים שלהם, לחייב אותם לפעול כפי שההורים רואים לנכון. מטרת הגישה היא ללמד את הילדים לקבל סמכות ומשמעת. בגישה הזו, הילדים צוברים תסכולים רבים, ובאופן כללי נמנעת מהם פעמים רבות האפשרות לחוות ולהתנסות.
 
גישת החינוך החיובי, מאפשרת להורים אלטרנטיבה מאוזנת. המטרה, הינה לאפשר מצד אחד מקסימום התנסות ולמידה מתוך חוויה עבור הילדים, על מנת לאפשר להם להתפתח באופן המיטבי. מצד שני, ללמד את הילדים להשתלב בחברה, לכבד את רצונותיהם של האנשים שסביבם, ובאופן כללי להשתלב במסגרת חברתית. כמובן, שהתוצאה הינה איכות חיים טובה בבית, כאשר הילדים מכבדים את הוריהם ואת כללי ההתנהגות המקובלים סביבם.
 
בתהליך קבוצתי , הורים רוכשים ידע רב ומועיל לשיפור הבנת ילדיהם. שיפור הבנת הילדים מסייע בשיפור התקשורת איתם. שיפור התקשורת מוביל לשיפור איכות החיים וההנאה מההורות ומזמן האיכות עם הילדים.
 
גישה חיובית בבית
הגישה החיובית גורסת כי עיסוק בעוצמות ובמעלות הטבעיות של האדם - מגדיל את האושר ויכול להוביל להגדלת תחושת המימוש העצמי.
האם לא יהיה זה נפלא אם כל הורה ילמד לשאול את הילד פעם אחת ביום: מה טוב אצלך? ויוסיף על תשובתו של הילד עוד דבר אחד, עוד ציון של מעלה אחת שיש בילד.
תארו לעצמכם ילדים שגדלים עם חוויה של "אני מיוחד, יש לי כישרונות, יש לי תכונות טובות," במקום "אני לא טוב בזה, ואני חלש בזה..."
 
 המטרה העיקרית בקורס הורות הינה להעניק להורים כלים וידע על מנת לחזק את הביטחון העצמי ולהגביר את ההנאה מההורות. המפתח הינו תקשורת טובה עם הילדים. תקשורת כזו תלויה ביכולת של ההורה להבין את השלב ההתפתחותי של הילד ולהתאים את עצמו.
 
ניתן להצטרף לקבוצת הורים-  בתאום טלפוני. כמו כן ניתן להגיע לסדרה של פגישות פרטניות.
 
אם אתם רוצים לשנות דפוסי התנהגות בחינוך ילדיכם, קבלו החלטה עכשיו.
עידית – להורות טובה יותר
054-4907102
[ראש האתר]  עידית רונן כספי- הורות מיטיבה ומקדמת - יצירת סמכות הורית , ייעוץ חינוכי להורים.
 
לייבסיטי - בניית אתרים